Zara Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Zara Ziraat Odası > Başkanımız

Başkanımız

Zeki ŞİMŞEK
Zara Ziraat Odası Başkanı


Zeki ŞİMŞEK, 1964 yılında Zara’nın Eymir köyünde doğdu. İlkokulu Eymir köyünde okuyan ŞİMŞEK, orta öğrenimini Zara’da tamamladı.

Hayatı boyunca tarım ve hayvancılık işleri yapan ve yapmaya devam eden ŞİMŞEK, 1994 Yerel Seçimlerinde aday olarak, Eymir köyünde muhtarlık görevine başladı. Köyünde üç dönem muhtarlık görevini sürdürdü.

 1986 yılında Zara Ziraat Odası’na üye olarak çiftçilik yapan ŞİMŞEK, 2001 yılında gerçekleştirilen kongrede aday olarak Zara Ziraat Odası başkanlığı görevine getirildi. Daha önce kiralık tek odada; daktilo, masa ve sandalyeden ibaret bir kurum olan Zara Ziraat Odası, Zeki ŞİMŞEK başkanlığında oluşan yeni yönetimin ilk döneminde biri hizmet binası olan 2 adet gayrimenkule kavuşturuldu.  Zara Küçük Sanayi Sitesi’nde alınan arsa ve inşa edilen bina ile oda, çiftçilerimize hizmet anlamında altyapıya kavuşturuldu. Gerçekleştirdiği başarılı hizmetlerle delegelerin güvenini kazanan ŞİMŞEK, kazandığı güven ve itibarla halen oda başkanlığı görevine devam etmektedir.

2004 yılında bir grup muhtar arkadaşı ile birlikte Zara Mahalle ve Köy Muhtarlar Derneği’ni kuran Zeki ŞİMŞEK, kurucu başkanı ve başkanı olduğu dernekle 144 muhtarı bir araya getirdi. Gerçekleştirilen 4 kongrede de tek aday gösterilen ŞİMŞEK, oda başkanlığı ile birlikte halen Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini de devam ettirmektedir.

İlçe halkının merkezinde olan, birlik ve beraberlik konusunda akla gelen toplumu birleştici yapısı ve kişiliği ile sevilen ŞİMŞEK, evli ve 4 çocuk babasıdır.